دانلود آهنگ جدید چرا عربستان روی تنش با ایران تمرکز کرده است؟

rahil آهنگ

همزمان با اینکه تنش ها میان ایران و آمریکا به اوج خود رسیده است، برخی از کشورهای عربی و از جمله عربستان سعودی نیز توجه ویژه ای روی مسأله ایران کرده اند.
به گزارش «»؛ در همین زمینه، بروس ریدل مدیر «پروژه اطلاعات» مؤسسه بروکینگز آمریکا در مطلبی به تلاش عربستان برای تمرکز روی تهدید ایران پرداخته و نوشته است: عربستان سعودی از آمریکا درخواست کرد تا به ایران برای تغییر رژیم حمله کند. سعودی‌ها در ۳۰ ماه می در مکه در کنفرانس عرب گرد هم می آیند تا از اقدام علیه ایران حمایت کنند.
مطبوعات تحت کنترل رژیم سعودی آشکارا از حملات آمریکا علیه ایران می گویند تا ایالات متحده را رو به روی ایران قرار دهند. یکی از سردبیران واضح می‌گوید چنین حمله‌ای لازم است، چون انفجار نفتکش‌های عربستان در فجیره و انفجار خط لوله نفتی عربستان توسط حوثی ها هر دو به وسیله ایران انجام شده و حوثی ها عروسک‌هایی در دستان ایران هستند.

سایر اظهارنظرها این است که ایران دارای قوای ضعیفی در مقابل آمریکاست و به راحتی شکست می‌خورد و پس از این شکست تظاهرات مردمی انجام خواهد شد و در نهایت به پایان رژیم خواهیم رسید و به واسطه آن گروه‌های تحت حمایت ایران نظیر حزب الله نیز از بین خواهند رفت؛ هرچند در این بین به اسرائیل آسیب زیادی وارد خواهد شد.
به نظر می رسد، یکی از دلایل اصلی عربستان سعودی از تمرکز بر موضوع ایران آن است که فشارهای بین المللی روی عربستان در فاجعه یمن را کم کند. در واقع، توجهات را به سوی ایران و تهدیدات آن جلب می کند تا توجهات جامعه بین المللی از بحران یمن کاهش پیدا کند. این در حالی است که احتمالا دموکرات ها در انتخابات 2020 فشار حداکثری بر عربستان وارد خواهند کرد تا موضع ترامپ را تضعیف کنند.
از سوی دیگر، محمد بن سلمان می خواهد توجهات را از ماجرای قتل خاشقجی به صورت کامل منحرف کند. در همین رابطه، کنگره آمریکا در حال بررسی لایحه ای برای جلوگیری از اخذ ویزا توسط عاملان قتل خاشقجی است که قصد دارند، وارد آمریکا شوند. به نظر می رسد ولیعهد سعودی قصد دراد توجهات عمومی و همچنین کنگره را از این ماجرا منحرف سازد.
به طور سنتی عربستان کشور ریسک پذیری نبوده و به دنبال درگیری با ایران نیست. با این توییت های تهدیدآمیز دونالد ترامپ علیه ایران، می تواند منجر به رفتارهای بی پروای ریاض در برابر ایران منجر شود که قطعا تبعاتی برای این کشور به همراه دارد.
 

شاید دوست داشته باشید:

دانلود آهنگ جدید آخرین وضعیت استیضاح ترامپ از زبان نانسی پلوسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پنجشنبه گفته هر گونه اقدام برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور در حال حاضر ناپخته است. به […]

دانلود آهنگ جدید ملت دشمنان‌را در‌جنگ‌اقتصادی پشیمان می‌کند

رئیس جمهور گفت: دشمنان فشار می‌آورند تا ما را از عزت و استقلال خود پشیمان کنند اما بار دیگر ملت […]

دانلود آهنگ جدید تکذیب اظهارات متهم نفتی در دادگاه

شرکت ملی نفتکش ایران درخصوص اظهارات مطرح شده در چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیبا حالت منفرد، درخصوص ارتباط […]