دانلود آهنگ جدید عربستان کریمه را به رسمیت شناخت

rahil آهنگ

روزنامه روسی ایزوستیا مدعی شد که عربستان سعودی با صدور روادید برای ساکنان منطقه کریمه از طریق مسکو به منظور انجام مناسک حج، عملا ساکنان این منطقه را بخشی از روسیه خوانده است.به گزارش ایرنا، در روزنامه ایزوستیا به نقل از مقام‌های اداره مسلمانان منطقه کریمه آمده است: عربستان سعودی موافقت کرده است که روادید برای سفر حج را در سفارت خود در مسکو و نه در کییف پایتخت اوکراین صادر کند.
گفته شده دفتر مطبوعاتی سفارت عربستان سعودی در مسکو نیز این خبر را تایید کرده است.
معاون شورای مفتیان روسیه نیز به ایزوستیا گفت: این اقدام بلافاصله پس از پیوستن کریمه به روسیه آغاز شد، اما از طرف روسی خواستند که موضوع زیارت مذهبی را سیاسی نکنند.
روشن عباس اف گفت: تاکنون هیچ مساله‌ای از سوی عربستان سعودی بخاطر موقعیت حقوقی منطقه کریمه ایجاد نشده و ایرادی گرفته نشده است.
یک مقام اداره مسلمانان منطقه کریمه و سواستوپل اداره‌ای که مسئول سازماندهی حج در این منطقه است، به روزنامه ایزوستیا گفت: امسال مسلمانان مدارک لازم از جمله روادید برای سفر به عربستان سعودی را دریافت کردند.
روزنامه روسی نوشت: مسلمانان کریمه بخاطر تحریم‌های غربی مجبورند که بجای فرودگاه سیمفروپل در کریمه از فرودگاه‌های منطقه راستف نادانو و کراسنادار به عربستان سعودی سفر کنند.
در سال ۲۰۱۴ و پس از وقوع تغییرات در اوکراین که کی یف از آن به عنوان «انقلاب» و روس‌ها «کودتا» یاد می‌کنند، اختلافات دو طرف بر سر کریمه بالا گرفت.
با توجه به حضور نظامی روسیه در کریمه، روسیه امنیت برگزاری همه پرسی در شبه جزیره کریمه را فراهم کرد و مردم این منطقه که ۹۰ درصد آنان را روس تبار‌ها تشکیل می‌دادند رای به استقلال از اوکراین و سپس درخواست پیوستن به روسیه دادند که با موافقت پوتین جنبه اجرایی پیدا کرد.
از آن تاریخ به این طرف، آمریکا و غرب انواع تحریم‌های اقتصادی را علیه روسیه و شخصیت‌ها و شرکت‌هایی که در کریمه فعالیت می‌کنند وضع کردند تا شاید روسیه از کریمه پا عقب بگذارد.
اوکراین هم از جامعه جهانی خواسته است ضمن نپذیرفتن کریمه به عنوان جزئی از خاک روسیه، این کشور را اشغالگر بخواند و به روسیه برای بازپس دادن این منطقه به اوکراین فشار بیاورد.

شاید دوست داشته باشید:

دانلود آهنگ جدید عربستان مدعی شلیک موشک یمن به مکه شد

پس از آنکه سعودی‌ها بار دیگر مدعی شدند، انصارالله با یک موشک مکه را هدف قرار داده، سخنگوی نیرو‌های مسلح […]

دانلود آهنگ جدید اخراج دو خبرنگار شبکه الجزیره در پی انتشار گزارشی درباره هولوکاست

شبکه خبری الجزیره قطر دو خبرنگار خود را به دلیل تولید یک گزارش تصویری با موضوع هولوکاست اخراج کرده و […]

دانلود آهنگ جدید شکست ترامپ، اولویت رای‌دهندگان دموکرات و مستقل

نتایج یک نظرسنجی که به تازگی صورت گرفته، نشان می‌دهد که رای‌دهندگان آمریکایی که به حزب دموکرات گرایش دارند، ترجیح […]