دانلود آهنگ جدید دیدگاه آیت الله سبحانی درباره راه‌‌های مصرف زکات

rahil آهنگ

یکی از مراجع تقلید با اشاره به مصارف زکات، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، کمک به سیل زدگان و ریشه کنی فقر در جامعه اسلامی را از جمله زمینه‌های هزینه کرد زکات دانست.
به گزارش «» به نقل از فارس، آیت الله جعفر سبحانی بعد از ظهر امروز در سلسله مباحث تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه با بیان اینکه بر اساس آیات قرآن کریم تشکیل مراکزی برای جمع آوری زکات و توزیع متناسب آن بین مردم و فقرا ضروری است، اظهار کرد: یکی از مصارف زکات این است که باید صرف افرادی شود که جذب اسلام شوند یعنی باید بخشی از زکات به غیرمسلمانان پرداخت شود تا قلوب آنها جذب اسلام شود.
وی با اشاره به اینکه پس از وفات پیامبر از سوی خلیفه دوم در این زمینه بدعت گذاری شد، گفت: برخی مفسران می گویند که خلیفه دوم اجتهاد کرده است در حالی که اجتهاد برنامه گرفتن از آیات الهی است نه تغییر آیات و احکام الهی.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه مفسران باید شاگرد قرآن باشند نه استاد آن گفت: در عصر غیبت کسی حق ندارد در احکام الهی دخل و تصرفی داشته باشد و آن را بر اساس میل و علاقه تفسیر کند.
وی با تاکید بر اینکه باید مقداری از زکات برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد هزینه شود، یادآور شد: عده ای افراد جرایمی را غیر عمد مرتکب شده اند که اکنون در زندان هستند و با توجه به اینکه اینها افراد آبرومندی هستند و حضور در زندان برای آنها آسیب‌های بسیاری در پی دارد باید زمینه آزادی آنها با استفاده از زکات فراهم شود.
آیت الله سبحانی اختصاص بخشی از زکات به سیل زدگان را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید دولت نسبت به کمک رسانی به سیل زدگان اهتمام داشته باشد.
وی خشکاندن ریشه فقر را از وظایف دولت اسلامی دانست و یادآور شد: اسلام به دنبال فقر نیست بلکه به دنبال ریشه کن کردن فقر است و اگر در جامعه اسلامی فقیری وجود داشت باید به او کمک شود.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دولت اسلامی 17 منبع درآمد دارد خاطرنشان کرد: کسانی که منابع درآمدی دولت را زیرسوال می برند بویی از اسلام نبرده‌ اند.
وی با اشاره به اینکه در صورت تحقق منابع درآمدی اسلام جامعه در برابر مشکلات تقویت می شود، اضافه کرد: یکی از مشکلات جامعه مصرف گرایی بوده و حجم انبوه زباله‌ها نتیجه اسراف در کشور است.

شاید دوست داشته باشید:

دانلود آهنگ جدید حکم محرومیت زنان جنجالی درلیگ فوتبال صادرشد

کمیته انضباطی رای دستور موقت خود را در خصوص دیدار تیم های فوتبال بانوان شهرداری سیرجان و ذوب آهن اصفهان […]

دانلود آهنگ جدید سیگار خطر سکته‌های مغزی متعدد را افزایش می‌دهد

گروهی از محققان چینی دریافتند استعمال سیگار خطر سکته‌های مغزی متعدد را افزایش می‌دهد. به گزارش ایسنا، محققان چینی بر […]

دانلود آهنگ جدید دانشگاههایی که بهترین عملکرد را در جذب هیئت علمی داشتند

دانشگاه‌هایی که عملکرد خوبی در رعایت تقویم زمانی جذب داشتند در جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و […]