دانلود آهنگ جدید جلسه ویژه «مقام‌های ارشد دولت ترامپ» با قانون‌گذاران آمریکایی در مورد ایران/تعیین ۳۰۰ هدف حیاتی عربستان و امارات از سوی انصارالله/ترامپ: منتظر تماس ایران هستیم/سفیر غیرمنتظره وزیر خارجه عمان به ایران

rahil آهنگ

تعیین ۳۰۰ هدف حیاتی عربستان و امارات از سوی انصارالله، اظهارات ترامپ در مورد مذاکره با ایران، عملیات هوایی ارتش ترکیه در عراق و سفیر غیرمنتظره وزیر خارجه عمان به ایران، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به جلسه ویژه «مقام‌های ارشد دولت ترامپ» با قانون‌گذاران آمریکایی در مورد ایران نیز اشاره کرد.
به گزارش «»؛ مقام‌های ارشد دولت آمریکا قرار است سه‌شنبه بعدازظهر به وقت آمریکا جلسه‌ای ویژه را در «سنا» و «مجلس نمایندگان» این کشور درباره موضوع «ایران» برگزار کنند.
«رویترز» دوشنبه شب به وقت تهران به نقل از مقام‌های کنگره آمریکا نوشت، این جلسه توجیهی به دنبال درخواست قانونگذاران آمریکایی برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تنش بین «آمریکا» و «ایران» برگزار می‌شود.
قرار است، در این جلسه «مایک پامپئو» وزیر خارجه، «پاتریک شاناهان» وزیر دفاع موقت، «ژنرال جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح و برخی مقام‌های اطلاعاتی که به نام‌ آن‌ها اشاره نشده و همچنین مشاوران کنگره شرکت ‌کنند.
این جلسه توجیهی در حالی امروز برگزار می‌شود که شمار زیادی از نماینده‌های کنگره آمریکا روز شنبه به دونالد ترامپ درباره تحریف واقعیت‌ها درباره ایران هشدار داده‌اند.

رویکرد کنونی دولت آمریکا، تشدید تحریم‌ها و جنگ روانی برای اعمال فشار به ایران جهت انجام مذاکره جدید در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های ارشد ایران به صراحت اعلام کرده اند با واشنگتن مذاکره‌ای انجام نخواهد شد.
در همین حال برخی مقام‌های ارشد آمریکایی در چند روز گذشته به صراحت گفته‌اند که تقابل نظامی با ایران بی‌فایده است.
تعیین 300 هدف حیاتی عربستان و امارات از سوی انصارالله
یک مسئول در وزارت دفاع یمن اعلام کرد، نیروهای یمنی ۳۰۰ هدف نظامی و حیاتی در عربستان و امارات را هدف قرار خواهند داد.
وی در ادامه افزود: حمله اخیر به تأسیسات نفتی شرکت آرامکوی عربستان بخشی از طرح حمله به ۳۰۰ هدف نظامی و حیاتی دشمنان است. عملیات نهم ماه رمضان که طی آن بخشی از تأسیسات نفتی عربستان هدف قرار گرفت، قسمتی از ۳۰۰ هدف نظامی و حیاتی دشمنان بوده که قرار است هدف قرار داده شود.
این مسئول یمنی تأکید کرد که اهداف مذکور شامل پایگاه‌ها و یگان‌های نظامی و حیاتی امارات عربی متحده و عربستان سعودی و همچنین پایگاه‌های آنها در یمن می‌شود.

این مقام یمنی اضافه کرد که مرحله مقابله با متجاوزان در افق‌های جدیدی قرار گرفته و تحولات اساسی در تمامی زمینه‌ها در پیش خواهد بود.
وی تأکید کرد، یمن هیچ تهدیدی برای کسی نبوده و هرگز به دنبال تجاوزگری علیه همسایگان خود نیست و توقف تجاوزگری علیه یمن مقدمه رسیدن به مرحله‌ای است که طی آن صلح به دست می‌آید.
ترامپ: منتظر تماس ایران هستیم
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه توئیت کرد: «این فقط ما نیستیم که خواهان مذاکره باشیم. رسانه‌های جعلی بدون هیچ‌گونه مدرکی مدعی هستند که تنها ما در پی مذاکره هستیم. ایران اگر آماده باشد و اگر اساساً چنین آمادگی در خود ببیند با ما تماس خواهد گرفت. در ضمن، اقتصاد آنها همچنان رو به زوال است، برای مردم ایران بسیار ناراحتم.»

خروج از برجام، بازگرداندن تحریم‌های قبلی و ضمیمه کردن فهرست دیگری به آن از جمله تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، لغو معافیت‌های نفتی و هسته‌ای، اتهام زنی و اعزام ناوگروه «آبراهام لینکلن» به خلیج فارس برای متشنج کردن جو منطقه سرفصل‌های اقداماتی است که آمریکا انجام داده است.
عملیات هوائی ارتش ترکیه در عراق
وزارت دفاع ترکیه، روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در ادامه مبارزه با گروهک تروریستی و تجزیه طلب «پ‌.ک‌.ک» در منطقه خاکورک در شمال عراق، مواضع آنها شناسایی و منهدم شد.
بر اساس این گزارش در عملیات مذکور، همچنین چند مخفیگاه و انبار مهمات «پ‌.ک‌.ک» نیز منهدم شد.

این در حالی است که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار «فاتح یلدز» سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داد.
وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی نموده است.
سفیر غیرمنتظره وزیر خارجه عمان به ایران
یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان بعدازظهر روز دوشنبه، غیرمنتظره و از پیش اعلام نشده ای وارد تهران شد.

وزیر امور خارجه عمان پس از ورود به تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

شاید دوست داشته باشید:

دانلود آهنگ جدید کیهان: اگر در این جنگ اقتصادی و رسانه‌ای، خوب درگیر شویم، کار را تمام کرده‌ایم/نقدِ نقد سیدجواد طباطبایی بر رئیس دولت اصلاحات/اقتصاد و اختیاراتی که نقد نشده است

پنجه عدالت دستگاه قضایی بر گلوی مفسدان اقتصادی، وضعیت نامشخص فروش خودرو‌های صفر در نمایندگی‌ها، بیانات رهبر انقلاب در دیدار […]

دانلود آهنگ جدید ظریف: اجرای یک‌جانبه برجام دیگر جواب نمی‌دهد

وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی تأکید کرد جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران عملاً با […]

دانلود آهنگ جدید در 6‌سال‌گذشته دست در‌جیب بانک‌مرکزی نبردیم

به گزارش «» به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار با جمعی […]