دانلود آهنگ جدید بررسی تفریغ بودجه ۹۶ در نشست کمیسیون برنامه

rahil آهنگ

رئیس و دادستان دیوان محاسبات کشور با حضور در نشست کمیسیون برنامه و بودجه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ را به نمایندگان ارائه کردند.
به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش در خصوص جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در جلسه امروز که با حضور رئیس و دادستان دیوان محاسبات کشور برگزار شد، توضیحاتی در ارتباط با گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور ارائه شد و نمایندگان سوالات و نقدها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
وی افزود: از نکات قابل توجه در این گزارش، رعایت احکام قانون بودجه در سال ۱۳۹۶ است که به میزان ۳۸ درصد است و عدم رعایت تمام و یا بخشی از احکام نیز ۴۶ درصد و فاقد عملکرد هم ۱۶ درصد است.
وی با بیان اینکه ورود دیوان برای اولین بار به رسیدگی بودجه شرکتهای دولتی از نکات قابل توجه دیگر است اظهار داشت: در این گزارش به واگذاری ۸۳۵ شرکت دارای سهام دولتی توسط سازمان خصوصی سازی از سال ۸۰ تا ۹۶ به مبلغ ۱۴۴ هزار و ۷۳۱ میلیارد تومان اشاره شده، که ایرادات وارده نیز قید شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در حوزه بانک‌ها، از تکلیف سه ساله شورای پول و اعتبار مبنی بر واگذاری اموال مازاد و سهام غیربانکی بانک‌ها به میزان ۶۵ هزار تومان، تنها ۳۵ درصد آن محقق شده است.
تابش اضافه کرد: همچنین طی بررسی انجام شده در سه ماهه اول سال ۹۶، از مجموع حدود ۳۰ میلیارد دلار ارز تخصیصی، ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون آن تعیین تکلیف نشده است.
نماینده مردم اردکان تاکید کرد: البته این گزارش قطعی نیست و ممکن است در مراحل بررسی دادستانی و هیأت‌های مستشاری، دفاعیات دستگاه‌ها، موجه تشخیص داده شود و منتهی به رأی قطعی احراز تخلف نشود.
تابش در پایان اظهار داشت: اعضای کمیسیون همچنین از مجموعه اقدامات وتلاش های دیوان محاسبات نسبت به تهیه گزارش تفریغ بودجه در موعد قانونی و کیفی‌تر از گذشته، تقدیر کردند.

شاید دوست داشته باشید:

دانلود آهنگ جدید ظریف وارد پاکستان شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به چند کشور آسیایی شامگاه پنجشنبه برای دیدار با مقام […]

دانلود آهنگ جدید تبريک ترامپ به پیروزی حزب حاکم هند در انتخابات

به گزارش «» به نقل از خبرگزاري صداوسيما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیام تبریکی به نارندرا مودی نخست […]

دانلود آهنگ جدید توفان ایالات مرکزی آمریکا را ویران کرد

دور جدید توفان، ایالات مرکزی آمریکا را در نوردید که در پی آن بسیاری از منازل و زیرساخت‌های آن‌ها ویران […]