دانلود آهنگ جدید بازار جهانی نفت با قیمت بالای ۷۲ دلار بسته شد

rahil آهنگ

به گزارش فارس به نقل از رویترز، به علت نگرانی‌ها در مورد تقاضا در بحبوحه بن بست ایجاد شده در مذاکرات تجاری آمریکا و چین، قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی کاهش یافت اما هر دو شاخص نفتی به علت نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت غرب آسیا هفته افزایشی را ثبت کردند.
هر بشکه نفت برنت با 41 سنت کاهش 72.21 دلار فروخته شد. این نوع نفت طی هفته گذشته حدود 2 درصد افزایش قیمت ثبت کرده است.
نفت خام آمریکا 11 سنت کاهش یافت و بشکه‌ای 62.76 دلار معامله شد. این نوع نفت طی هفته گذشته حدود 1.7 درصد افزایش قیمت را ثبت کرده بود.
به دنبال نگرانی در مورد رشد اقتصادی جهان در بحبوحه جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان، بازار اوراق قرضه آمریکا دچار نوساناتی شد که قیمت نفت را تحت فشار کاهشی قرار داد.
رسانه‌های چینی رویکردی سخت در قبال اختلاف تعرفه‌ای میان واشنگتن و پکن اتخاذ کرده‌اند و می‌گویند که این جنگ تجاری تنها چین را قوی‌تر می‌سازد و این کشور را هرگز به زانو درنخواهد آورد.
جیم ریتربوش، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «علی‌رغم آنچه ما بازار نفت را هم داخلی و هم جهانی متوازن می‌بینیم اما ظاهرا قیمت‌گذاری نفت هنوز به استنتاج تحولات در خلیج فارس حساس است.»
وزیر امور خارجه ایران روز جمعه اتهامات عربستان مبنی بر دستور ایران به حمله به تاسیسات نفتی عربستان توسط حوثی‌های یمن را رد کرد.
در کنار کاهش صادرات نفت ایران، محموله‌های نفتی روسیه نیز با اختلال مواجه شده‌اند، همچنین در دریای شمال به علت تعمیرات میدان نفتی نیز عرضه نفت کم شده است.
همچنین بازار در انتظار تصمیم اوپک و هم‌پیمانانش برای ادامه یا عدم ادامه توافق کاهش تولید است؛ توافقی که قیمت نفت را از ابتدای امسال تاکنون 30 درصد بالا برده است.
آخر این هفته، نشستی در جده عربستان برگزار می‌شود که میزان تعهد کشورهای عضو به توافق بررسی می‌شود و پیشنهاداتی برای ادامه یا ایجاد تغییراتی این توافق داده خواهد شد.

شاید دوست داشته باشید:

دانلود آهنگ جدید جلیلی: هر تحریم آمریکا را رفتار جنگی تلقی می‌کنیم

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا به مثابه جنگ نظامی علیه مردم ایران است، گفت: […]

دانلود آهنگ جدید تنش‌ تهران‌و واشنگتن موجب غفلت از داعش نشود

رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی از افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرد و هشدار […]

دانلود آهنگ جدید اولین تصاویر از دیدار امشب شاعران با رهبرانقلاب

شاعران کشورمان، طبق سنت هر ساله، همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) با حضور در محضر رهبر انقلاب افطار […]