دانلود آهنگ جدید اردوغان: خرید «اس-۴۰۰» قطعی است

rahil آهنگ

رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه دریافت سامانه پدافندی «اس-۴۰۰» از روسیه قطعی است، گفت آنکارا در تولید سامانه «اس-۵۰۰» هم مشارکت خواهد داشت.
به گزارش «» به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه شنبه شب گفت قرارداد خرید سامانه پدافندی «اس-۴۰۰» از روسیه قطعی است و آنکارا در تولید نسل بعدی این سامانه روسی، سامانه دفاعی «اس-۵۰۰» هم مشارکت خواهد داشت.
ترکیه یکی از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و در پروژه تولید جنگنده «اف-۳۵» با آمریکا و چند عضو دیگر این پیمان مشارکت دارد. واشنگتن با ادعای اینکه خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه توسط یک کشور عضو ناتو، می‌تواند به تضعیف شبکه پدافندی این پیمان و همچنین لو رفتن توانمندی‌های رادارگریزی اف-۳۵ منجر شود، تحویل این جنگنده‌ها با آنکارا را به حالت تعلیق درآورده و ترکیه را برای لغو قرارداد اس-۴۰۰ تحت فشار قرار داده است.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اردوغان که در یک برنامه تلویزیونی در استانبول به سوال دانشجویان پاسخ می‌داد، در مورد تهدید آمریکا مبنی بر خودداری از تحویل اف-۳۵ به ترکیه، واشنگتن را به وقت‌کشی متهم کرد و گفت: «آن‌ها فعلا دارند توپ را در زمین می‌چرخانند و کمی از خود بی‌میلی نشان می‌دهد. اما دیر یا زود، ما اف-۳۵‌ها را دریافت خواهیم کرد. عدم تحویل آن‌ها جزو گزینه‌ها نیست.»
در روزهای گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه آنکارا تحت فشار واشنگتن از مسکو خواسته تحویل اس-۴۰۰ را به تأخیر بیاندازد. اما مقام‌های ترکیه‌ای با رد این گزارش‌ها، اعلام کرده‌اند که به محض آنکه این سامانه آماده باشد، آنکارا آن را تحویل خواهد گرفت. انتظار می‌رود اولین محموله اس-۴۰۰ تا پایان سال جاری میلادی به ترکیه تحویل داده شود.
مقام‌های روس تاکنون در مورد ادعای اردوغان مبنی بر مشارکت ترکیه در پروژه تولید سامانه اس-۵۰۰ اظهار نظری نکرده‌اند.

شاید دوست داشته باشید:

دانلود آهنگ جدید یک کشته و ۶۰ زخمی در سانحه اتوبوس در آلمان

بنابر اعلام پلیس آلمان، ­بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس روز یکشنبه در نزدیکی لایپزیگ واقع در شرق آلمان، دستکم […]

دانلود آهنگ جدید مرگ یک جوان بر اثر صاعقه

بخشدار دیشموک شهرستان کهگیلویه از جان باختن یک جوان بر اثر صاعقه در این بخش خبرداد. به گزارش ایسنا، صفا […]

دانلود آهنگ جدید پسر عاشق پیشه با بنزین معشوقه‌اش را آتش زد

پسر مرد صراف، وقتی از سوی خانواده و دختر مورد علاقه‌اش طرد شد تصمیم به خودکشی گرفت، اما در این […]