دانلود آهنگ جدید اختصاص اعتبار جدید برای احیای دریاچه ارومیه

rahil آهنگ

بنا بر اعلام دولتمردان در آذربایجان غربی به‌تازگی ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه اجرای عملیات‌های آب‌رسانی به دریاچه ارومیه اختصاص داده شده تا روز‌های خوش کنونی آن ادامه یابد.
به گزارش «» به نقل از تسنیم از ارومیه، در حالی این روز‌ها شاهد افزایش روز افزون تراز آب دریاچه این شهر به سبب افزایش بارش باران و جاری شدن رودخانه‌ها هستیم که شاید دیگر کسی باور نداشت که شاید روزی دوباره این دریاچه زنده شود و همه بتوانند شاهد موج‌های خروشان آن باشند.
طبق آخرین اخبار هم اینک بیش از ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب در بستر دریاچه ارومیه وجود دارد و حتی امید می‌رود تا چند روز آتی به ۶ میلیاردمتر مکعب نیز برسد و اگر طرح‌های آب رسانی ستاد احیا نیز به آن اضافه شود دیگر نگرانی‌ها در ارتباط با خشک شدن این دریاچه از بین برود.

طرح‌هایی که تا به امروز هزینه‌های زیادی برای آن‌ها صرف شده و دیگر وقت آن رسیده است که کم‌کم آب آن‌ها وارد دریاچه ارومیه شود تا بتوانند قسمتی از این دریاچه که جانی دوباره یافته است را سیراب کنند.
اختصاص بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی به ستاد احیا
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت احیا دریاچه ارومیه برای ارومیه کشور اظهار داشت: امسال ۶۰۰ میلیارد تومان برای احیا دریاچه ارومیه اختصاص یافت و در راستای امیر در گذشته نیز ۲۰۰ هزار میلیارد نیز صرف شده و خوشبختانه شاهد نتیجه‌های مطلوبی از تلاش ها‌ی صورت گرفته برای احیا دریاچه ارومیه هستیم.
محمد مهدی شهریاری گفت: استانداری همواره برنامه‌هایی که برای احیا دریاچه ارومیه پیش بینی شده و در دست اجرا هستند را پیگیری می‌کند و همکاری‌های لازم را برای احیا انجام می‌دهد.
شهریاری با اشاره به مصوبه‌های در دست اجرا برای احیا دریاچه ارومیه افزود: ستاد احیا دریاچه ارومیه در حال حاضر ۲۹ مصوبه در دست اجرا دارد.
استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: از جمله انتقال آب رودخانه زاب، انتقال آب تصفیه خانه‌های ارومیه و گلمان به این دریاچه و سایر طرح‌های دیگرپیش بینی شده که شرایط کنونی دریاچه تثبیت بماند و همچنین پیشرفت بیشتری داشته باشد.
۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تا قبل از سال ۹۷ به احیا دریاچه ارومیه صرف شد
مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به بودجه تخصیص یافته به ستاد احیا برای زنده کردن دریاچه ارومیه اظهار داشت: از اولین مرحله اجرایی برای احیا تا قبل از سال ۹۷ بودجه اختصاص داده شده ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از ماده ۱۰ و ۱۲ و صندوق توسعه هزینه به دفتر ستاد احیا انتقال داده شده که تمام بودجه به طور کامل برای احیا هزینه دشد.
فرهاد سرخوش گفت: در سال ۹۷ برای احیا دریاچه ارومیه نیز ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافت برای سال ۹۸ و سال‌های آتی منتظر ابلاغیه هستیم و هنوز بودجه‌ای اختصاص داده نشده است.
سرخوش با اشاره به آغاز فعالیت برای احیای دریاچه ارومیه در سایر استان‌ها بیان کرد: پروژه‌هایی که برای احیا دریاچه ارومیه پیش بینی شده بود از سال ۹۳ در استان آذربایجان غربی و شرقی همین‌طور استان کردستان باهم شروع به فعالیت کردند.
وی افزود: نتیجه اکثر برنامه‌هایی که استان‌های ذکر شده برای احیا در دست اجرا داشتند مطلوب بوده و نتیجه رضایت بخشی را به دنبال داشته است.

شاید دوست داشته باشید: